کفپوش پارکینگ

کفپوش پارکینگ

کفپوش پارکینگ

..

آیا قصد کفسازی پارکینگ محل کسب کار یا خانه خود را دارید؟ آیا به دنبال قیمت کفپوش پارکینگ هستید؟ در این مطلب همراه ما باشید.

به جهت پوشش پارکینگ انتخاب های متعددی وجود دارد. اگر چه می توان از آسفالت نیز در کف پارکینگ استفاده نمود ولی در ساختمان های اداری و ساختمان های لوکس عموماً از موارد زیر استفاده می کنند.

 1. بتن سخت رنگی با طوسی
 2. سنگ 
 3. کفپوش اپوکسی

یکی از خطاهای رایج در هنگام احداث ساختمان این است که در هنگام احداث سقف واحدها و پارکینگ ها، به کف سازی در لحظه بتن ریزی توجه نمی شود و یک بتن سازه ای غیر صاف اجرا می گردد متاسفانه اجرای کفپوش اپوکسی بر روی این سطح مقدور نبوده و با هزینه های هنگفتی مواجه است ضمن اینکه عموماً به جهت محدودیت در ارتفاع پارکینگ و هزینه، امکان کف سازی مجدد روی بتن سازه ای وجود ندارد.

مزایای کفپوش اپوکسی پارکینگ

کفپوش اپوکسی پارکینگ مزایای بسیاری دارد که به یکی از بهترین گزینه جهت پوشش کف تبدیل می کند:

 • ایجاد سطح یکپارچه و غیر قابل نفوذ
 • قابلیت تمیز کاری کفپوش اپوکسی پارکینگ
 • قابلیت خط کشی جهت محل پارک و مسیرها
 • قابلیت نشانه گذاری طبقات با استفاده از رنگهای مختلف
 • قابلیت شماره گذاری
 • قابلیت ترمیم آسن در قیاس با سنگ
 • هزینه کمتر کفپوش اپوکسی پارکینگ نسبت به سنگ
 • تحمیل بار مرده کمتر به سازه (حدود 3 کیلوگرم به ازای هر متر مربع)
 • قابلیت تمیز کاری در هنگام ریزش روغن یا گل و لای

امروزه تقریباً تمامی مراکز خرید بزرگ و ساختمان های لوکس از کفپوش اپوکسی استفاده می کنند ضمن اینکه می توان رمپ پارکینگ را بصورت ضد لغزش اجرا نمود تا مانع سر خوردن ماشین گردد. همچنین در اثر شستشو هیچ گونه نفوذ آب به طبقات پایین نداریم و استفاده از اپوکسی نیاز به عایق کاری را از بین می برد.


کفپوش اپوکسی در پارکینگ

کفپوش اپوکسی پارکینگ هم مانند سایر سطوح اجرا می گردد و ضخامت زیادی لازم نیست که اجرا شود. صرفاً باید در نظر داشت که سطح کفپوش پارکینگ می بایست پوست پرتقالی اجرا گردد تا لیز و لغزنده نباشد. یکی از مزایای بزرگ استفاده از اپوکسی در کفپوش پارکینگ تنوع رنگ آن است که می توان به لحاظ بصری در طبقات مختلف رنگهای مختلف اجرا نمود تا کاربر به راحتی محل پارک اتومبیل خود را به خاطر بسپارد. در صورت بهره برداری صحیح از کفپوش پارکینگ عمر آن بسیار طولانی بوده و از فرسایش بتن جلوگیری می نماید. در کفپوش اپوکسی پارکینگ استفاده از بتن رنگی علاوه بر داشتن فرسایش و گرد و غبار قابلیت تمیز کاری را نداریم و در صورت روغن ریزی از اتومبیل کله آن قابل تمیز کاری نیست علاوه بر اینکه سطح آب بند نبوده و ترک می خورد. همچنین در مورد سنگ در صورت شکستن یک نقطه امکان جایگزین کردن آن غیر ممکن است ضمن اینکه سنگ کثیف شده و مدل آن پس از زمانی دمده می گردد. 

قیمت کفپوش پارکینگ

قیمت کفپوش پارکینگ 

قیمت کفپوش پارکینگ از جنس اپوکسی در قیاس با استفاده از سنگ رقابتی بوده و حدود 30 درصد از بتن رنگی کمتر است. حدود این هزینه 600.000 ريال به ازای هر متر مربع بوده (این قیمت حدودی بوده و برای متراژ های بالای 1000 متر مربع می باشد، جهت ارزیابی دقیق تر با شرکت تماس بگیرید.) و به مقدار مصرف مواد و احجام پروژه بستگی دارد. 

نحوه اجرا کفپوش پارکینگ 

نحوه اجرا کفپوش اپوکسی پارکینگ کاملاً مشابه کفپوش صنعتی است.