کفپوش اپوکسی پارکینگ

کفپوش اپوکسی پارکینگ

کفپوش اپوکسی پارکینگ

آیا قصد کفسازی پارکینگ محل کسب کار یا خانه خود را دارید؟ آیا به دنبال قیمت کفپوش پارکینگ هستید؟ در این مطلب همراه ما باشید.
به جهت پوشش پارکینگ انتخاب های متعددی وجود دارد. اگر چه می توان از آسفالت نیز در کف پارکینگ استفاده نمود ولی در ساختمان های اداری و ساختمان های لوکس عموماً از موارد زیر استفاده می کنند.

 1. بتن سخت رنگی با طوسی
 2. سنگ
 3. کفپوش اپوکسی

یکی از خطاهای رایج در هنگام احداث ساختمان این است که در هنگام احداث سقف واحدها و پارکینگ ها، به کف سازی در لحظه بتن ریزی توجه نمی شود و یک بتن سازه ای غیر صاف اجرا می گردد. متاسفانه اجرای کفپوش اپوکسی بر روی این سطح مقدور نبوده و با هزینه های هنگفتی مواجه است ضمن اینکه عموماً به جهت محدودیت در ارتفاع پارکینگ و هزینه، امکان کف سازی مجدد روی بتن سازه ای وجود ندارد.

امروزه تقریباً تمامی مراکز خرید بزرگ و ساختمان های لوکس از کفپوش اپوکسی استفاده می کنند ضمن اینکه می توان رمپ پارکینگ را بصورت ضد لغزش اجرا نمود تا مانع سر خوردن ماشین گردد. همچنین در اثر شستشو هیچ گونه نفوذ آب به طبقات پایین نداریم و استفاده از اپوکسی نیاز به عایق کاری را از بین می برد.

اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگ

کفپوش اپوکسی پارکینگ

کفپوش اپوکسی پارکینگ خودیکنواخت شونده

در این روش کفپوش اپوکسی کاملا صاف و یکنواخت اجرا شده و براقیت و انعکاس نور بالایی دارد. این نوع اجرا تنها در سطوح کاملا صاف پیشنهاد می گردد. در غیر اینصورت بدلیل سطح کاملا صاف امکان لغزنده بودن در سطوح شیب دار خواهد داشت و باعث لیز خوردن خودرو خواهد شد.
البته این روش باعث می گردد که با توجه به انعکاس نور عالی نور کمتری جهت روشنایی نیاز داشته باشد.

کفپوش اپوکسی پارکینگ پوست پرتقالی

این روش جهت کاهش انعکاس آینه ای کفپوش و همچنین افزایش اصطکاک سطح انتخاب می گردد. لایه نهایی کفپوش به صورت غلطکی اجرا گردیده و باعث می گردد که طرحی شبیه پوست پرتقالی بر روی سطح ایجاد گردد. همین امر باعث می گردد اصطکاک لاستیک با سطح بیشتر شده و لغزندگی کاهش یابد. انعکاس نور نیز با این شرایط به حداقل رسیده و آینه ای بودن سطح کاهش می یابد.

کفپوش اپوکسی پارکینگ سیلیس پاش (Anti-slip)

در این روش هنگام اجرای لایه میانی بر روی کل سطح سیلیس پاشیده می شود. سپس بعد از خشک شدن کفپوش سیلیس اضافه جارو گردیده و کفپوش نهایی به صورت غلطکی و یا ماله ای بر روی سطح اجرا می گردد. در سطح نهایی کفپوش سیلیس ها بیرون زده و باعث ایجاد حداکثر اصطکاک با لاستیک خودرو می گردد. این روش اجرا بیشتر بر روی رمپ ها جهت کاهش لغزندگی در نظر گرفته می شود. مطمئنا با توجه به زبری سطح، تمیز کردن سطح نسبت به سطح معمول مشکل تر خواهد بود.

مقایسه کفپوش اپوکسی پارکینگ با بتن رنگی و سنگ

کفپوش اپوکسی پارکینگ هم مانند سایر سطوح اجرا می گردد و ضخامت زیادی لازم نیست که اجرا شود. صرفاً باید در نظر داشت که سطح کفپوش پارکینگ می بایست پوست پرتقالی اجرا گردد تا لیز و لغزنده نباشد. یکی از مزایای بزرگ استفاده از اپوکسی در کفپوش پارکینگ تنوع رنگ آن است که می توان به لحاظ بصری در طبقات مختلف رنگهای مختلف اجرا نمود تا کاربر به راحتی محل پارک اتومبیل خود را به خاطر بسپارد. در صورت بهره برداری صحیح از کفپوش پارکینگ عمر آن بسیار طولانی بوده و از فرسایش بتن جلوگیری می نماید.

مقایسه کفپوش اپوکسی پارکینگی با بتن رنگی

 • بتن رنگی دچار فرسایش شده و گرد و غبار نیز دارد و تمیز کردن آن نیز بسیار مشکل است. اما کفپوش اپوکسی بادوام و بدون هیچ گونه گرد و غبار می باشد حتی اگر بر روی آن روغن ریزی اتومبیل داشته باشیم
 • سطح بتن رنگی ترک خوردگی بسیار زیاد اتفاق می افتد و همچنین نیاز به آب بند کردن سطح نیز دارد در صورتیکه کفپوش اپوکسی در صورتیکه با کیفیت اجرا گردد بدون ترک بوده و نیاز به آب بندی نیز ندارد.

مقایسه کفپوش اپوکسی پارکینگی با سنگ

 • در مورد سنگ در صورت شکستن یک نقطه امکان جایگزین کردن آن غیر ممکن است ضمن اینکه سنگ کثیف شده و مدل آن پس از زمانی دمده می گردد.
 • آب بند نمودن سطح نیز جزء جدایی ناپذیر استفاده از سنگ می باشد. در صورتیکه با استفاده از کفپوش اپوکسی سطح نیاز به آب بندی ندارد.

قیمت کفپوش پارکینگ اپوکسی

قیمت کفپوش پارکینگ از جنس اپوکسی در قیاس با استفاده از سنگ رقابتی بوده و حدود 30 درصد از بتن رنگی کمتر است. حدود این هزینه ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزارتومان به ازای هر متر مربع بوده و به مقدار مصرف مواد و احجام پروژه بستگی دارد. (این قیمت حدودی بوده و برای متراژ های بالای 1000 متر مربع می باشد، جهت ارزیابی دقیق تر با شرکت تماس بگیرید.)

مزایای کفپوش اپوکسی پارکینگ

کفپوش اپوکسی پارکینگ مزایای بسیاری دارد که به یکی از بهترین گزینه جهت پوشش کف تبدیل می کند

 • ایجاد سطح یکپارچه و غیر قابل نفوذ
 • قابلیت تمیز کاری کفپوش اپوکسی پارکینگ
 • قابلیت خط کشی جهت محل پارک و مسیرها
 • قابلیت نشانه گذاری طبقات با استفاده از رنگهای مختلف
 • قابلیت شماره گذاری
 • قابلیت ترمیم آسان در قیاس با سنگ
 • تحمیل بار مرده کمتر به سازه (حدود 3 تا 4 کیلوگرم به ازای هر متر مربع)
 • قابلیت تمیز کاری در هنگام ریزش روغن یا گل و لای