کفپوش پارکینگ (سال ۹۹)

کفپوش پارکینگ (سال ۹۹)

کفپوش پارکینگ (سال ۹۹)

آیا قصد کفسازی پارکینگ محل کسب کار یا خانه خود را دارید؟ همه چیز در مورد کفپوش پارکینگ را در اینجا بخوانید.

برای اطلاع از قیمت کفپوش پارکینگ اپوکسی به آخر متن مراجه کنید.

برای پوشش کف پارکینگ گزینه های زیادی وجود دارد. عده ای از پیمانکاران به آسفالت بسنده می‌کنند ولی در ساختمان‌ های لوکس مسکونی یا تجاری عموما از کفپوش پارکینگ اپوکسی، بتن سخت رنگی یا سنگ بهره می‌ گیرند. امروزه تمامی مراکز خرید بزرگ و ساختمان های لوکس از کفپوش اپوکسی استفاده می کنند.

اجرای کفپوش پارکینگ اپوکسی به چه صورت است؟

یکی از خطاهای رایج در هنگام احداث ساختمان این است که در هنگام احداث سقف واحدها و پارکینگ ها، به کف سازی در لحظه بتن ریزی توجه نمی شود و یک بتن غیر صاف اجرا می گردد. متاسفانه اجرای کفپوش اپوکسی بر روی این سطح مقدور نبوده و با هزینه های هنگفتی مواجه است ضمن اینکه عموماً به جهت محدودیت در ارتفاع پارکینگ و هزینه، امکان کف سازی مجدد روی بتن سازه ای وجود ندارد.

جهت اجرای کفپوش اپوکسی پارکینگی، شما به یک سطح صاف و یکدست نیاز دارید. حالت ایده آل بتن ماله پروانه است که پستی بلندی آن کم می باشد. اگر کف پارکینگ شما بتن ماله دستی خورده باشد مصرف مواد افزایش پیدا خواهد کرد (قیمت نهایی افزایش پیدا خواهد کرد). در این حالت پیشنهاد می شود قبل از اجرای کفپوش پارکینگ، سطح موزاییک شود تا پستی بلندی ها برطرف شود و مصرف مواد کاهش یابد. مرحله اول در اجرای اپوکسی آماده سازی سطح می باشد که در آن تمیزکاری و چربی زدایی صورت می گیرد. درز ها بازشده و با گروت پر می شود. روی بتن ساب زده می شود تا زبر گردد و چسبندگی اش به لایه بعدی افزایش یابد. در ادامه لایه های پرایمر، میانی و نهایی اجرا می گردد.

.

کفپوش پارکینگ طوسی رنگ

.

کفپوش پارکینگ خودیکنواخت شونده

در این روش کفپوش اپوکسی کاملا صاف و یکنواخت اجرا شده و براقیت و انعکاس نور بالایی دارد. این نوع اجرا تنها در سطوح کاملا صاف پیشنهاد می گردد. در غیر اینصورت بدلیل سطح کاملا صاف امکان لغزنده بودن در سطوح شیب دار خواهد داشت و باعث لیز خوردن خودرو خواهد شد. البته این روش باعث می گردد که با توجه به انعکاس نور عالی نور کمتری جهت روشنایی نیاز داشته باشد.

کفپوش پارکینگ پوست پرتقالی

این روش جهت کاهش انعکاس آینه ای کفپوش و همچنین افزایش اصطکاک سطح انتخاب می گردد. لایه نهایی کفپوش به صورت غلطکی اجرا گردیده و باعث می گردد که طرحی شبیه پوست پرتقالی بر روی سطح ایجاد گردد. همین امر باعث می گردد اصطکاک لاستیک با سطح بیشتر شده و لغزندگی کاهش یابد. انعکاس نور نیز با این شرایط به حداقل رسیده و آینه ای بودن سطح کاهش می یابد.

کفپوش پارکینگ سیلیس پاش (Anti-slip)

در این روش هنگام اجرای لایه میانی بر روی کل سطح سیلیس پاشیده می شود. سپس بعد از خشک شدن کفپوش سیلیس اضافه جارو گردیده و کفپوش نهایی به صورت غلطکی و یا ماله ای بر روی سطح اجرا می گردد. در سطح نهایی کفپوش سیلیس ها بیرون زده و باعث ایجاد حداکثر اصطکاک با لاستیک خودرو می گردد. این روش اجرا بیشتر بر روی رمپ ها جهت کاهش لغزندگی در نظر گرفته می شود. مطمئنا با توجه به زبری سطح، تمیز کردن سطح نسبت به سطح معمول مشکل تر خواهد بود.

مقایسه کفپوش اپوکسی پارکینگ با بتن رنگی و سنگ

.

کفپوش پارکینگ

.

کفپوش اپوکسی پارکینگ هم مانند سایر سطوح اجرا می گردد و ضخامت زیادی لازم نیست که اجرا شود. صرفاً باید در نظر داشت که سطح کفپوش پارکینگ می بایست پوست پرتقالی اجرا گردد تا لیز و لغزنده نباشد. یکی از مزایای بزرگ استفاده از اپوکسی در کفپوش پارکینگ تنوع رنگ آن است که می توان به لحاظ بصری در طبقات مختلف رنگهای مختلف اجرا نمود تا کاربر به راحتی محل پارک اتومبیل خود را به خاطر بسپارد. در صورت بهره برداری صحیح از کفپوش پارکینگ عمر آن بسیار طولانی بوده و از فرسایش بتن جلوگیری می نماید.

مقایسه کفپوش اپوکسی پارکینگی با بتن رنگی

 • بتن رنگی دچار فرسایش شده و گرد و غبار نیز دارد و تمیز کردن آن نیز بسیار مشکل است. اما کفپوش پارکینگ بادوام و بدون هیچ گونه گرد و غبار می باشد حتی اگر بر روی آن روغن ریزی اتومبیل داشته باشیم
 • سطح بتن رنگی ترک خوردگی بسیار زیاد اتفاق می افتد و همچنین نیاز به آب بند کردن سطح نیز دارد در صورتیکه کفپوش اپوکسی در صورتیکه با کیفیت اجرا گردد بدون ترک بوده و نیاز به آب بندی نیز ندارد.

مقایسه کفپوش اپوکسی پارکینگی با سنگ

 • در مورد سنگ در صورت شکستن یک نقطه امکان جایگزین کردن آن غیر ممکن است ضمن اینکه سنگ کثیف شده و مدل آن پس از زمانی دمده می گردد.
 • در صورتی که از سنگ برای کفسازی استفاده گردد هرطبقه باید از زیر آب بندی گردد چون خود سنگ آب بند نیست. در صورتی که کفپوش پارکینگ استفاده کنید، تنها در پایین ترین طبقه نیاز به آب بندی دارید تا رطوبت خاک به زیر کفپوش نفوذ نکند. مابقی طبقات نیاز به آب بندی نداشته چرا که خود کفپوش اپوکسی آب بند است.
 • زمان مورد نیاز جهت اعمال کفپوش پارکینگ برای متراژ حدود ۱۰۰۰ متر، ۵ الی ۷ روز کاری است. در صورتی که اجرای سنگ برای همین مکان چیزی حدود دو یا سه روز زمان لازم دارد.
 • کفپوش اپوکسی سطحی یکنواخت، بدون درز و ترک ایجاد می کند. چربی را جذب نکرده و آب بند است. به همین دلیل نظافت و تمیز کاری آن بسیار راحت بوده و در سریع ترین زمان ممکن صورت می گیرد. از طرفی سنگ همواره دارای درز بوده و از این رو نظافت آن دشوار می باشد. به همین دلیل است در کاربردهای بیمارستانی و آزمایشگاهی تاکید می شود از کفپوش های اپوکسی استفاده شود.
 • طرح های بسیار گوناگونی برای سنگ های مختلف موجود می باشد. از این رو گزینه های متعددی جلوی روی مشتری قرار دارد. کفپوش پارکینگ نیز در رنگ های مختلف قابل اجرای است. رنگ بندی های آن را در اینجا مشاهده کنید.
 • یکی از مزیت های کفپوش اپوکسی نسبت به سنگ قابلیت خط کشی و جانمایی آن است. این قابلیت در پارکینگ های طبقاتی بسیار کارآمد خواهد بود. بواسطه این ویژگی می توان مسیرهای عبور مرور را تعیین کرد و حریم پارک خودرو را تعیین نمود. این امکان در مورد سنگ پارکینگ وجود ندارد.
 • در بیشتر مواقع با گذشت چند سال شما نیاز به بازسازی کف پارکینگ خود خواهید داشت. در این شرایط یکی از چالش های جدی یافتن سنگی با طرح مشابه می باشد. در بسیاری از مواقع سنگ با طرحی که ۱۰ سال پیش خریده اید دیگر در بازار یافت نمی شود. اما این مورد در مورد کفپوش اپوکسی پارکینگ صادق نیست چرا که کفپوش ها را می توان با هر رنگ دلخواه تولید کرد و محدودیتی در این مورد وجود ندارد.
 • در صورت اجرای سنگ در پارکینگ حتما باید به ارتفاع سقف توجه کنید زیرا ضخامت سنگ و ملات زیرین آن حدود ۵ تا ۶ سانتی متر می شود. این در حالی است که کفپوش پارکینگ تنها سه میلی متر ضخامت دارد.

قیمت کفپوش پارکینگ اپوکسی

قیمت کفپوش پارکینگ از جنس اپوکسی در قیاس با استفاده از سنگ رقابتی بوده و حدود 30 درصد از بتن رنگی کمتر است. حدود این هزینه ۱۵۰ تا ۲۱۰ هزارتومان به ازای هر متر مربع بوده و به مقدار مصرف مواد و احجام پروژه بستگی دارد. (این قیمت حدودی بوده و برای متراژ های بالای 1000 متر مربع می باشد، جهت ارزیابی دقیق تر با شرکت تماس بگیرید.)

مزایای کفپوش پارکینگ اپوکسی

کفپوش اپوکسی پارکینگ مزایای بسیاری دارد که به یکی از بهترین گزینه جهت پوشش کف تبدیل می کند

 • ایجاد سطح یکپارچه و غیر قابل نفوذ
 • قابلیت تمیز کاری کفپوش اپوکسی پارکینگ
 • قابلیت خط کشی جهت محل پارک و مسیرها
 • قابلیت نشانه گذاری طبقات با استفاده از رنگهای مختلف
 • قابلیت شماره گذاری
 • قابلیت ترمیم آسان در قیاس با سنگ
 • تحمیل بار مرده کمتر به سازه (حدود 3 تا 4 کیلوگرم به ازای هر متر مربع)
 • قابلیت تمیز کاری در هنگام ریزش روغن یا گل و لای