قیمت اجرای اپوکسی (سال 98)

قیمت اجرای اپوکسی (سال 98)

قیمت اجرای اپوکسی (سال 98)

مدیران پروژه های اجرایی کفپوش اپوکسی، به منظور انتخاب پیمانکار، در اکثر موارد قیمت اجرای کفپوش را به عنوان مهمترین معیار در نظر می گیرند. به همین دلیل در این متن عواملی که می تواند بر روی قیمت اجرای اپوکسی تاثیر بسزایی داشته باشد را همراه با توضیح بیان می کنیم. در جدول زیر محدوده قیمت اجرای اپوکسی برای هر متر مربع آورده شده است.

توصیه می گردد برای استعلام قیمت روز و همچنین براورد هزینه متراژهای پایین تر با مشاوران ماناپلیمر در تماس باشید.

.

نوع کفپوش

متراژ بالای 1000 متر (مواد + اجرا)

قیمت اجرای اپوکسی صنعتی

100 تا 120 هزارتومان برای هر متر مربع

قیمت اجرای اپوکسی پارکینگ

100 تا 120 هزارتومان برای هر متر مربع

قیمت اجرای اپوکسی آنتی استاتیک

180 تا 200 هزارتومان برای هر متر مربع

.

نقش ضخامت در قیمت اجرای اپوکسی 

از مهمترین دلایل تاثیرگذار در قیمت اجرای اپوکسی ضخامت اجرایی است. هر چه ضخامت بیشتر باشد قیمت اجرای کفپوش اپوکسی نیز بیشتر خواهد شد. هر میلیمتر اجرای کفپوش اپوکسی نیاز به یک لیتر از کفپوش دارد که با توجه به چگالی کفپوش شرکت تولید کننده (بعنوان مثال چگالی ۱.۶ کیلوگرم بر لیتر) حدود ۱.۶ کیلوگرم کفپوش مورد نیاز خواهد بود. در صورت اجرای ۳ میلیمتر کفپوش معادل ۳ لیتر برابر با ۴.۸ کیلوگرم کفپوش باید مصرف شود که اگر ضخامت کمتر یعنی ۲ میلی متر انتخاب شود به ۳.۲ کیلوگرم کاهش پیدا خواهد کرد. در نتیجه قیمت اجرای اپوکسی کاهش بسزایی خواهد داشت. مهمترین موضوع این است که چگالی کفپوش و مقدار رنگ مصرفی مجری می بایستی در نظر گرفته شود تا ضخامت اجرایی را بتوان تخمین زد. ممکن است برخی از پیمانکاران اجرایی در این زمینه کم کاری کرده و به جای اجرای ضخامت اعلامی به شما، کفپوش کمتری مصرف کرده و در نتیجه قیمت نهایی اجرایی کمتری نیز به شما اعلام کرده باشند. پس در نهایت می بایستی حتما در انتخاب پیمانکار اجرایی کفپوش اپوکسی, مقدار مصرف رنگ و ضخامت نهایی کار در اعلام قیمت مدنظر قرار داده شود.

تاثیر متراژ پروژه اجرایی بر قیمت اجرای کفپوش اپوکسی

حداقل زمان اجرای کفپوش اپوکسی ۴ روز می باشد. بدلیل اینکه لایه ها پس از اجرا می بایستی خشک شده تا به مرحله بعد برسد. لذا در صورتیکه متراژ پایین باشد مثلا ۱۰۰ متر یا ۲۰۰ متر با اینکه متراژ ۱۰۰۰ متر یا ۲۰۰۰ متر باشد تفاوت زمانی آنچنانی نخواهد داشت و هزینه های اجرایی و رفت و آمد برای هر دو یکسان خواهد بود. در نتیجه در متراژهای پایین (زیر ۵۰۰ مترمربع) قیمت اجرای کفپوش اپوکسی بالاتر از حد معمول و در متراژهای خیلی بالا (بالای ۵۰۰۰ مترمربع) قیمت اجرای اپوکسی پایین تر از حد معمول خواهد بود. 

سطح زیرین چگونه قیمت اجرای اپوکسی را تحت تاثیر قرار می دهد؟

هر چه سطح صاف تر (بتون ماله پروانه، موزاییک یا سرامیک) باشد قیمت اجرای اپوکسی مناسب تر خواهد بود و زیرسازی کمتری نیاز خواهد داشت و هر چه سطح ناصاف تر باشد (بتون ماله دستی) هزینه زیرسازی بیشتر شده و قیمت اجرای کفپوش اپوکسی بیشتر خواهد شد. لذا قبل از انجام مراحل زیرسازی بخصوص در ساختمان ها و پروژه های تازه ساز حتما بایستی پیش بینی این امر انجام شود تا هزینه ی اضافی در قیمت اجرای اپوکسی ایجاد نگردد.

قیمت اجرای کفپوش اپوکسی

مواد اولیه مصرفی چه نقشی در قیمت اجرای کفپوش اپوکسی دارد؟

قیمت هر کیلوگرم کفپوش با توجه به مواد اولیه مصرفی مطمئنا متفاوت خواهد بود. مهمترین دلیل تاثیرگذار در قیمت هر کیلوگرم کفپوش، هاردنر مصرفی است که تولید کدام کشور خریداری و یا از کدام مواد اولیه تولید شده باشد. به عنوان مثال هاردنرهایی که از مواد اولیه اروپایی (آلمان، هلند و ...) تهیه شده باشند کیفیت مناسب تر و در نتیجه ماندگاری مناسب کفپوش را به همراه داشته و مطمئنا قیمت بیشتری نیز خواهند داشت. هاردنرهای ساخت کشور کره یک درجه ضعیف تر و در پایین ترین درجه هاردنرهای چینی است که حتی حدود ۲ الی ۳ هزار تومان نیز در قیمت هر کیلو کفپوش تاثیرگذار خواهند بود.
حال فرض کنیم برای ۳ میلیمتر اجرای کفپوش ۴.۸ کیلوگرم مورد نیاز است که با تفاوت هر کیلوگرم ۳۰۰۰ تومان باعث ایجاد ۱۴۴۰۰ تومان تفاوت قیمتی در هر متر مربع خواهند شد. 
هاردنرهای چینی دارای کیفیت پایین بوده و احتمال ترک خوردگی در سطح بسیار بالا است. در نتیجه می بایستی زمان انتخاب یک شرکت اپوکسی کار به این موضوع نیز اهمیت داده شود که اولا سابقه این شرکت به چه صورت بوده و در صورت امکان از مواد اولیه آنها نیز بازدید به عمل آید.
مواد دیگری که در قیمت کفپوش تاثیرگذار خواهند بود، ادیتیو ها و مواد افزودنی هستند که خصوصیات نهایی کفپوش را حاصل می شوند. این مواد ساخت کشور آلمان بوده و در میزان بسیار کم در فرمولاسیون حضور دارند اما بسیار مهم و همچنین تاثیرگذار در قیمت کفپوش اپوکسی هستند. به عنوان مثال ایجاد سطح صاف و یکنواخت و بدون موج کفپوش توسط مواد افزودنی همترازکننده تامین می شود و بدون آنها سطح موج دار و نایکنواخت خواهد شد.

رابطه قیمت اجرای اپوکسی و فرمولاسیون کفپوش اپوکسی

در برخی از فرمولاسیون ها، جدا از نوع مواد مصرفی، مقدار مصرف فیلر که باعث حجم دهی به رنگ و کاهش قیمت هر کیلوگرم کفپوش می شود زیاد بوده و خصوصیات کفپوش را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. در صورت استفاده از این مواد چگالی کفپوش افزایش یافته و قیمت کاهش می یابد. چگالی معمول برای کفپوش رویه حدود ۱.۶ و برای لایه میانی ۱.۷ کیلوگرم بر لیتر می باشد. در صورت بالاتر بودن چگالی، قیمت اجرای کفپوش اپوکسی و کیفیت نهایی اجرا کاهش می یابد.

نقش تیم اجرایی در هزینه اجرای کفپوش اپوکسی

شرکت هایی که خود تولیدکننده کفپوش باشند و تیم اجرایی نیز از پرسنل خود شرکت باشند, می توانند قیمت های مناسب تری در اجرای کفپوش داشته باشند. البته می بایستی تمامی شرایط ذکر شده در بالا در کنار یکدیگر بررسی و مقایسه شوند. برخی از پیمانکاران اجرایی مواد را از سایر شرکت های تولیدکننده خریداری کرده و فقط شامل تیم اجرایی می باشند و برخی از شرکت ها فقط تولیدکننده بوده و تیم اجرایی را به صورت پروژه ای در اختیار می گیرند.

قیمت اجرای اپوکسی

محل اجرای پروژه

در صورتیکه محل اجرای کفپوش اپوکسی در شهر شرکت تولیدکننده و یا مجری نباشد، هزینه اسکان و خورد و خوراک به همراه هزینه ماموریتی مجریان به هزینه های اجرا اضافه شده و همچنین هزینه حمل و نقل بار نیز به آن اضافه می شود که در قیمت اجرای اپوکسی مطمئنا تاثیرگذار خواهد بود. 

گارانتی و رزومه شرکت اجرایی

مطمئنا ماندگاری و کیفیت پایدار کفپوش اپوکسی می بایستی مهمترین اصل انتخاب یک شرکت و پیمانکار اجرایی باشد و در مرحله دوم قیمت اعلام شده مدنظر قرار داده شود. لذا حتما رزومه یک شرکت و گارانتی اعلام شده و در حقیقت اعتبار یک شرکت می تواند تضمین این موضوع باشد. گارانتی کردن یک محصول مطمئنا برای شرکت ها هزینه داشته و تمامی شرایط را یکجا در نظر خواهند گرفت. شرکت های تولید کننده و مجری کفپوش، کیفیت کفپوش، مواد اولیه مصرفی، فرمولاسیون، تیم اجرایی و همچنین ضخامت نهایی اجرا را با یکدیگر در یکجا قرار داده و اجرای نهایی را گارانتی می کنند. لذا نسبت به سایر پیمانکاران کوچک که همه ی شرایط را در کنار یکدیگر ندارند مطمئنا قیمت بیشتری خواهند داشت و در نهایت کیفیت مناسب تری را نیز حاصل خواهند کرد.

جمع بندی نهایی

به طور کلی در محاسبه قیمت اجرای کفپوش اپوکسی و انتخاب شرکت اجرایی، کیفیت مواد اولیه کفپوش و کیفیت نهایی محصول کفپوش، ضخامت اجرا شده، سطح زیرآیند، محل اجرای کفپوش، متراژ پروژه، رزومه و گارانتی مورد توقع، می بایستی یکجا در نظر گرفته شود تا با جمع بندی این عوامل بتوان مقایسه ای بین قیمت های اعلام شده انجام داد و در نهایت شرکت پیمانکاری را جهت اجرای کفپوش اپوکسی انتخاب نمود.