کفپوش سنگی اپوکسی

کفپوش سنگی اپوکسی

کفپوش سنگی اپوکسی

اگر می خواهید که سطحی ضد لغزش با جلوه ای زیبا و مناسب داشته باشید، کفپوش اپوکسی سنگی کفپوشی بسیار مناسب خواهد بود. این کفپوش آب را از خود عبور داده و در نتیجه در هنگام بارندگی و شستشو لغزنده نخواهد بود. 
برای این منظور یک سطح متخلخل از سنگ های ریز به همراه چسبی بسیار قوی و ضد آب در نظر گرفته شده که سنگ ها با تراکم خاصی در کنار یکدیگر به همدیگر چسبیده و از زیر به زیرآیند متصل می باشد. این طرح حدود 6 سال است که در نواحی مختلف اروپا مورد استفاده قرار گرفته و بسیار پرکار برد است. 
سنگ ها کاملا طببیعی است. همین امر باعث می گردد که بر اثر مرور زمان هیچ گونه تغییر ظاهری در سطح اتفاق نیفتاده و ظاهر امر تغییری نداشته باشد. مهمترین امر در کفپوش اپوکسی سنگی, فرمولاسیون چسب و ضد آب بودن آن است. این چسب باید با قدرت بالا سنگ های ریز را به یکدیگر چسبانده و بر اثر عبور آب نیز هیچ تغییر خاصیتی نداشته باشد. همچنین تحمل مناسبی در سرما یا گرمای بیش از حد داشته باشد. 
یکی از ضعف های کفپوش های حال حاضر بخصوص کفپوش هایی که در سطوح بیرونی مورد استفاده قرار می گیرند, این است که بر اثر بارندگی و یا شستشو و یا هر چیزی که باعث خیس شدن سطح شود، لغزندگی بالایی داشته و هنگام عبور عابر باعث سر خوردن شخص می شود. کفپوش ها اکثرا آب را بر روی سطح خود نگه می دارند و همین امر باعث لغزندگی آنها می شود. برای برطرف کردن این امر بایستی به گونه ای عمل کرد که آب بر روی سطح باقی نمانده و در حقیقت به جای اینکه آب بر روی آنها جریان یابد از سطح عبور کرده و به لایه های زیرین انتقال داده شود. این ویدیو را مشاهده کنید.
شیب بندی در لایه های زیرین انجام می گیرد. کفپوش سنگی بر روی سطح شیب بندی شده اجرا شده و بعد از گذشت حدود 12 ساعت سطح قابل عبور خواهد بود. 

کفپوش سنگی اپوکسی

کفپوش سنگی و فرمولاسیون چسب مورد نظر، حدود یک سال است که در ایران داخلی سازی شده است و به عنوان جایگزینی برای سنگ یا سرامیک در محیط های بیرونی ساختمان معرفی می گردد.
همانطورکه گفته شد سنگها طبیعی است. ظاهر آن کاملا ثابت و بدون تغییر رنگ خواهد بود. کفپوش در دمای بالای 60 درجه سانتیگراد مورد ارزیابی قرار گرفته و هیچ گونه تغییر خاصیتی نداشته است. همچنین نمونه کفپوش به همراه آب در حالت یخ زده قرار داده شده تا شرایط سرمای بالا و یخ زدگی سطح نیز تست شود که در این امر نیز با موفقیت تست را پشت سر گذاشته است.
این کفپوش با توجه به اندازه سنگ ها و تراکم در نظر گرفته شده حتی قابلیت عبور خودرو را نیز خواهد داشت و در محل هایی که خودرو نیز عبور می کند مانند ورودی پارکینگ ها, قابل استفاده خواهد بود.

موارد کاربرد کفپوش اپوکسی سنگی

 1. محوطه بیرونی ساختمان
 2. پارک ها و مناطق تفریحی
 3. پیاده رو ها
 4. مسیر دوچرخه سواری
 5. مسیرهای ساحلی
 6. بالکن
 7. ورودی ساختمان ها و برج ها

خصوصیات کفپوش اپوکسی سنگی

 1. سطحی زبر و ضد لغزش
 2. قابلیت عبور آب
 3. چسبندگی بسیار بالا به سطوح بتنی, سنگ, سرامیک و موزاییک
 4. قابلیت اجرا در طرح ها و سنگ های متنوع
 5. مقاومت فشاری بالا
 6. دارای ظاهری ثابت و بدون تغییر رنگ