کفپوش اپوکسی بیمارستانی

کفپوش اپوکسی بیمارستانی

کفپوش اپوکسی بیمارستانی

کفپوش بیمارستان

کفپوش اتاق های تمیز و بیمارستان ها مانند کارخانجات تولید دارو (کاربرد کفپوش اپوکسی در صنایع دارویی را در اینجا مطالعه کنید) می بایستی ملزوماتی را رعایت نمایند تا از لحاظ میزان آلودگی محیط به حداقل میزان ممکن برسند. کفپوش های اپوکسی بدلیل یکنواخت بودن و بدون درز بودن و همچنین داشتن سطحی که رشد میکروب در آن انجام نخواهد شد، بهترین گزینه جهت اجرا در بیمارستان ها و اتاق های تمیز می باشد.
کفپوش اپوکسی در کناره ها و لبه ها به صورت انحنا دار اجرا شده و به اصطلاح در کناره ها ماهیچه کشی انجام می شود تا حتی در محل تلاقی کف با دیوار نیز درزی جهت تجمع میکروب وجود نداشته باشد.

کفپوش اپوکسی کاملا ضد آب بوده و به راحتی تمیز می شود. در برابر مواد شوینده مقاوم بوده و در نتیجه می تواند سطحی کاملا تمیز و پاکیزه را در محیط های بیمارستانی و اتاق های تمیز به دنبال داشته باشد.
سطح زیرکار کفپوش اپوکسی جهت اجرا می بایستی بتن ماله پروانه و یا موزاییک، سرامیک و یا سنگ باشد. ضخامت کفپوش چیزی بین 2 الی 3 میلیمتر بوده و زمان اجرای کفپوش برای متراژهای 500 الی 1000 مترمربع چیزی حدود 7 روز کاری خواهد بود.

ویژگی کفپوش اپوکسی بیمارستانی

  1. یکنواخت و بدون درز
  2. سهولت شستشو و پاکیزگی
  3. قابلیت رنگ بندی و جانمایی و خط کشی
  4. مقاومت شیمیایی در برابر مواد شوینده
  5. مقاومت فیزیکی و مکانیکی مناسب
  6. آنتی باکتریال و آنتی داست
  7. قابلیت ایجاد خاصیت آنتی استاتیک در مواقع لزوم

کفپوش اپوکسی در بیمارستان با قابلیت آنتی استاتیک

همانطور که می دانیم کفپوش اپوکسی قابلیت اینکه بار الکتریکی را از خود عبور دهد نیز خواهد داشت و به صورت کفپوش آنتی الکترواستاتیک اجرا می گردد. کف اتاق عمل با توجه به دستگاه های حساس الکتریکی علاوه بر تمیز بودن نیاز به این دارد که بار الکتریکی را نیز از خود عبور دهد تا در عملکرد دستگاه ها اختلالی ایجاد نشود. به همین دلیل استفاده از کفپوش اپوکسی می تواند انتخاب بسیار مناسبی برای اتاق عمل نیز بوده و با سایر قسمت های بیمارستان نیز همگون و یکنواخت شود. 

کفپوش بیمارستانی

راهنمای دستورالعمل تاسیس، بهره برداری و بازرسی ازکارخانه های ملزومات دارویی را می توانید از لینک زیر دانلود نموده و مواردی که مربوط به کفپوش اپوکسی می باشد را مطالعه نمایید که با رنگ زرد مشخص گردیده است. همچنین موارد ذکر شده بصورت خلاصه در زیر آورده شده است.

لینک دانلود

کفپوش اپوکسی در محوطه بیمارستان

کف و دیوارها بهتر است از جنس اپوکسی باشد، کلیه سطوح صاف و یکدست بوده و لامپ ها باید از نوع سقفی، کلیه کلید و پریزها همباد باشند.

طبق این دستورالعمل بیمارستانها و اتاق تمیز ملزم به استفاده از کفپوش اپوکسی هستند که بتوانند استانداردهای لازم وزارت بهداشت را جهت اخذ مجوز کسب کنند.