قیمت کفپوش اپوکسی (سال ۹۹)

قیمت کفپوش اپوکسی (سال ۹۹)

قیمت کفپوش اپوکسی (سال ۹۹)

آیا به دنبال قیمت کفپوش اپوکسی یا قیمت رنگ اپوکسی کف هستید؟ در جدول زیر قیمت هر متر کفپوش اپوکسی را برای کاربردهای مختلف مشاهده می‌کنید:

.

نوع کفپوش

متراژ بالای 1000 متر (مواد + اجرا)

قیمت رنگ اپوکسی کف صنعتی

150 تا 210 هزارتومان برای هر متر مربع

قیمت رنگ اپوکسی کف پارکینگ

150 تا 210 هزارتومان برای هر متر مربع

قیمت رنگ اپوکسی کف آنتی استاتیک

230 تا 250 هزارتومان برای هر متر مربع

.

توصیه می گردد برای استعلام قیمت روز و همچنین براورد هزینه متراژهای پایین تر با مشاوران ماناپلیمر در تماس باشید.

پارامترهای زیر در قیمت کفپوش اپوکسی موثر خواهند بود

 1. موقعیت پروژه نسبت به موقعیت پیمانکار.
 2. احجام پروژه و مقدار سطح.
 3. نوع سطح زیرین به جهت برآورد مصرف مواد.
 4. ضخامت پیشنهادی اجرا پروژه.
 5. مقدار واقعی مصرف کفپوش.
 6. کیفیت کفپوش اپوکسی قیمت را تحت تاثیر قرار خواهد داد.
 7. دستمزد نیروی انسانی و عوامل اجرایی.
 8. ماشین آلات مورد استفاده در عملیات اجرایی.
 9. سایر موارد.

قیمت کفپوش اپوکسی

.

برای کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با کفپوش اپوکسی و کاربرد آن، این مقاله را مطالعه کنید

.

آیا موقعیت پروژه بر قیمت کفپوش اپوکسی موثر خواهد بود؟

یکی از عوامل تاثیر گذار بر قیمت کفپوش اپوکسی، موقعیت پروژه می باشد. این امر بدین مفهوم است که در صورتی که پروژه در نزدیکی محل اقامت و استقرار پیمانکار باشد، در برآورد قیمت رنگ اپوکسی کف یا پلی یورتان، هزینه اقامت لحاظ نخواهد شد و همچنین کرایه حمل مواد خیلی قابل ملاحظه نمی باشد. از آنجایی که پیمانکار می بایست یکبار تجهیز کارگاه کند و یک بار نسبت به برچیدن کارگاه اقدام نماید کرایه حمل یکی از عوامل تاثیر گذار بوده که با توجه به بعد مسافت بر روی قیمت رنگ اپوکسی کف اثر مستقیم دارد. البته مسافت پروژه در عوامل دیگری مانند هزینه اقامت، حق ماموریت پرسنل اجرایی و غیره نیز تاثیر دارد که جداگانه بررسی می گردد.

متراژ پروژه کفپوش اپوکسی قیمت نهایی را تحت تاثیر قرار می‌دهد

احجام مصرفی کفپوش اپوکسی قیمت پایانی آن را تعیین خواهد کرد. همانگونه که در آیتم اول ذکر شد هر پروژه هزینه های حمل و لجستیک ثابتی دارد که در صورت افزایش متراژ پروژه، هزینه های ثابت بر مقدار بیشتری سرشکن شده و قیمت کاهش می یابد.

نوع سطح زیرین و تاثیر آن بر قیمت کفپوش اپوکسی

یکی دیگر از عوامل موثر بر قیمت کفپوش اپوکسی، سطح زیرین است. در صورتیکه زیرایند اعم از بتن، چوب، فلز، موزائیک، و غیره سطحی صاف باشد به جهت رسیدن به ضخامت مورد نظر مصرف مواد کاهش می یابد و طبیعتاً قیمت کاهش می یابد. در صورتیکه سطح زیرین خراب باشد و احتیاج به کفپوش بیشتری جهت ترمیم باشد طبیعتاً این عوامل در قیمت نهایی تاثیر گذار است.

ضخامت پیشنهادی و نقش آن در قیمت کفپوش اپوکسی

معمولا در کشور عزیز ما اینگونه جا افتاده است که ضخامت کفپوش اپوکسی سه میلی متر می باشد در صورتی که در پاره ای موارد معدود نیاز به ضخامت بیشتری داریم ولی سه میلی متر جهت مصارف صنعتی و بارگذاری زیاد کافی و مناسب است. همچنین در سایر موارد که ترافیک سنگینی در سالن نداریم و بارگذاری زیاد نمی باشد کاهش ضخامت تا دو میلی متر به جهت کاهش قیمت کفپوش اپوکسی بلامانع است.

کفپوش اپوکسی قیمت

مقدار واقعی مصرف مواد

پس از اینکه ضخامت لازم طراحی شد و بر آن اساس محاسبات صورت گرفت یکی از عوامل کلیدی موثر بر قیمت مقدار واقعی مصرف است. بین ضخامت اجرایی و مقدار مواد مصرفی بر حسب لیتر رابطه مستقیم برقرار است. بر اساس محاسبات ریاضی در صورتیکه بخواهیم یک متر مربع از یک سطح را یک میلی متر ضخامت بدهیم می بایست یک لیتر مواد استفاده کنیم با توجه به اینکه دانسیته و وزن مخصوص کفپوش اپوکسی یا کفپوش پلی اورتان تولیدی هر شرکت متفاوت است برای محاسبه میزان کیلوگرم کافی است مقدار کفپوش مورد نیاز بر حسب لیتر را در وزن مخصوص آن ضرب کنیم تا وزن لازم بدست آید.

کیفیت کفپوش اپوکسی قیمت آن را رقم خواهد زد

علاوه بر مقدار رنگ و کیفیت، وزن مخصوص کفپوش اپوکسی قیمت آن را تحت تاثیر قرار خواهد داد. بعنوان مثال قیمت واحد کیلوگرم رنگ اپوکسی با وزن مخصوص کمتر از قیمت واحد کیلوگرم رنگ اپوکسی با وزن مخصوص بیشتر بالاتر است. معمولاً یک رنگ اپوکسی (کفپوش اپوکسی بصورت رنگ و مایع است که پس از اجرا از آن بعنوان کفپوش اپوکسی یاد می گردد) از ترکیبات زیر درست می گردد:

 • رزین اپوکسی
 • هاردنر پلی آمین
 • مواد افزودنی یا ادتیو
 • رقیق کننده های واکنش گر
 • فیلرها و مواد پر کننده
 • پیگمنت ها و مواد رنگ زا

در حالت طبیعی معمولاً 50 درصد از فرمولاسیون را فیلرها و پر کننده ها که ارزانترین قسمت فرمول هستند تشکیل می دهند.

حال به جهت کاهش قیمت رنگ اپوکسی کف مقادیر پرکننده ها را تا 70 درصد می توان افزایش داد. این امر سبب کاهش کیفیت محصول خواهد شد. این امر با ارزیابی و محاسبه وزن مخصوص رنگ اپوکسی قابل تشخیص است.

دستمزد عومل انسانی و عوامل اجرایی

با توجه به اینکه درصد عمده ای از اجرای کفپوش اپوکسی توسط نیروی انسانی صورت می گیرد و ماشین آلات کمتر در آن دخیل هستند کنترل هزینه نیروی انسانی با استفاده از کارگران ماهر و مدیریت صحیح پروژه نقش عمده ای در قیمت دارد. در صورتیکه شرکتهای مجری از پیمانکاران جزء استفاده نمایند هزینه های اجرا بالاتر از حالتی است که پرسنل در استخدام شرکت پیمانکاری کفپوش های صنعتی اپوکسی اجرا نمایند.

قیمت اجرای کفپوش اپوکسی

ماشین آلات اجرا و نقش آن در قیمت رنگ اپوکسی کف

مهم ترین ماشین آلات اجرای کفپوش های صنعتی عبارتند از:

 • دستگاه ساب
 • کمپرسور باد
 • دلر بتن کن
 • سنگ ساب
 • دستگاه شات بلاست
 • دستگاه ایرلس اسپری
 • جارو برقی وکیوم صنعتی
 • مینی فرز
 • لقمه ساب الماسه


در صورتیکه از این ماشین آلات به نحو بهینه مصرف گردد می توان قیمت رنگ اپوکسی کف را کاهش داد.

سایر عوامل موثر بر قیمت کفپوش اپوکسی

سایر موارد موثر بر قیمت رنگ اپوکسی کف شامل تجهیزات اجرا نظیر قلمو، غلطک، لیسه شانه ای، کفش میخی، غلطک هواگیری و غیره می شود که در مورد آن جداگانه بحث می گردد.

قیمت کفپوش اپوکسی در منزل 

نکات زیر در رابطه با هزینه کفپوش اپوکسی در خانه اهمیت بالایی دارند:

 • پروژه های کفپوش اپوکسی در منزل عموما کوچک بوده و متراژ آن کم است لذا هزینه های سربار و حمل و غیره، عامل مهم و تاثیر گذاری در افزایش قیمت می باشد.
 • عموما در منازل و اماکن مسکونی مدل خاصی از کفپوش مورد نظر است بعنوان مثال کفپوش های اپوکسی با رنگهای متالیک یا فام های صدفی و یا ترکیب چند رنگ با یکدیگر. بنابراین با توجه به اینکه زیبایی فاکتور بسیار مهمی در منزل می باشد، بنابراین قیمت واحد کفپوش اپوکسی در منازل در مقایسه با کفپوش های صنعتی بالاتر است.
 • با توجه به اینکه کفپوش اپوکسی عمدتاً جهت مصارف صنعتی طراحی و تولید می گردند دارای خواص بسیار خوبی مانند مقاومت بالا در سایش، مقاومت بالا در برابر مواد شیمیایی، مقاومت فوق العاده در برابر بارگذاری و غیره دارند که اصولا این پارامترها در منازل و اماکن مسکونی لازم نیست.
 • در منازل و اماکن مسکونی تنوع در انتخاب کفپوش وجود دارد مانند استفاده از سنگ، سرامیک، پارکت، لمینت و سایر کفپوشها. بنابراین قیمت کفپوش اپوکسی در منازل در مقایسه با کفپوشهای فوق الذکر شاید توجیه پذیر نباشد.